+38 (044) 251 4583, +38 (044) 251 4504

Борошниста роса у яблуні. Імпакт

Головна » Борошниста роса у яблуні. Імпакт
Борошниста роса у яблуні. Імпакт

Борошниста роса у яблуні. Імпакт

В Україні існує більше сотні сільгосппідприємств, котрі займаються вирощуванням яблук. Звичайно, також є і фермерські господарства з меншими садами та об’ємами виробництва. Яблуневі сади – досить рентабельний вид господарської діяльності, до того ж, з продукцією високої якості ніколи не виникає питань, як і куди реалізовувати, адже ці смачні та корисні плоди користуються успіхом як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

З іншого боку, вирощування яблук супроводжується комплексом проблем, однією з яких є грибкові хвороби. На території нашої країни найбільш поширеним захворюванням яблунь є борошниста роса. Дана хвороба виявляє себе на пагонах, молодому листі, суцвітті, іноді – на плодах. Вже весною можна помітити перші прояви борошнистої роси на яблунях. Шкідливість її для плодових дерев велика: за сильного розвитку хвороби уражене листя кволо розвивається, швидко обпадає, пагони відстають у розвитку, а їх верхівки схильні до всихання. Суцвіття із борошнистою росою не утворюють плодів, а зав’язі, що сформувались, швидко обсипаються. Як результат, — зниження урожайності яблунь на 30-50%.

Імпакт захистить яблуневі сади

Вказаний фунгіцид – це сильнодіючий та високоефективний хімічний препарат, що має системну дію, та застосовується для контролю широкого спектру грибкових хвороб багатьох сільгоспкультур, плодових дерев і виноградників. В основі Імпакт – флутриафол (група триазолів), який вважається найбільш мобільною діючою речовиною з усієї групи. Таким чином, досягається максимальна швидкість впливу засобу та знищення патогенних грибів у найкоротші терміни.

Крім того, Імпакт являється агрохімікатом економічно вигідним, цілком безпечним для навколишнього середовища та зручним у використанні. Український аналог цього фунгіциду – Грінфорт ФФ 250.

Заходи боротьби із борошнистою росою яблунь

Окрім використання фунгіцидів (до речі, хімічні препарати рекомендовано застосовувати методом чергування одного засобу із іншим), існує комплекс профілактичних та лікувальних методів контролю даного захворювання у яблуневих садах, а саме:

  1. Весною та восени необхідно обрізати уражені пагони.
  2. Якщо ураження хворобою сильне, то пагони варто обрізати і влітку.

Варто відзначити, що такі заходи дають ефект не  відразу – лише при систематичному та якісному проведенні боротьби із борошнистою росою результат досягається за декілька років.

No comments.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>