+38 (044) 251 4583, +38 (044) 251 4504

Фунгіциди та хвороби капусти

Головна » Фунгіциди та хвороби капусти
Фунгіциди та хвороби капусти

Фунгіциди та хвороби капусти

Грибкові захворювання можуть вражати усі сільськогосподарські культури без виключення. Патогени містяться і у ґрунті, і у посадковому матеріалі (насінні чи розсаді), до того ж, здатні переноситись багатьма способами. А тому захистити рослини від хвороб – це надважлива задача, вирішивши яку, аграрії отримають високі урожаї і, таким чином, забезпечать рентабельність виробничої діяльності.

Капуста білокачанна – одна із найбільш популярних культур із родини хрестоцвітих, що вирощуються на українських полях. Її можна зустріти і на дачних ділянках, і на фермерських угіддях. Проте, і на неї чатують безліч захворювань, серед яких найнебезпечнішими є біла та сіра гнилі, кила, несправжня борошниста роса, мозаїка, жовтизна, чорна ніжка. Їх контролюють як за допомогою аграрно-господарських методів, так і за допомогою різноманітних хімічних сумішей, настоянок та домашніх заготовок. А які фунгіциди можуть бути використані для захисту капусти від хвороб?

Фунгіциди для овочевих культур

Розвиток будь-якого грибкового захворювання овочів і, зокрема, капусти, напряму залежить від погодних умов – температури повітря, вологості тощо. І в даному випадку складно обійтись без використання фунгіцидів, дія яких направлена на повне знищення патогенних грибів.

Застосовувати фунгіциди варто до масового поширення грибкового захворювання. При виборі препарату, яким буде здійснюватись обробка капусти, необхідно звернути увагу на механізм дії засобу та врахувати біологічні особливості культури і хвороби. Звісно, економічно вигіднішим буде застосування агрохімікатів у профілактичних цілях, ніж у терапевтичних. А тому вкрай важливо точно визначити дозу внесення фунгіцидів та час, коли це краще зробити.

Варто зауважити, що капуста відноситься до тих культур, споживання яких у більшості випадків відбувається у свіжому вигляді. Тому фунгіциди, якими проводилась обробка культури, повинні бути цілком безпечними і без залишкового ефекту.

Заходи боротьби із хворобами капусти

Звичайно, для кожного захворювання є свої особливі способи контролю, які володіють найвищим рівнем результативності, проте, є і загальні поради, як максимально ефективно здійснювати захист капусти від патогенних грибів:

  1. Обов’язкове дотримання сівозміни.
  2. Дотримання правильного режиму зберігання овочів (при температурі повітря від 0 до 1ºС, не вище).
  3. Попереджати пошкодження капусти під час прибирання та складання.
  4. Проводити дезінфекцію сховищ.
  5. Своєчасно збирати урожай.
  6. Вибраковування пошкоджених та підморожених овочів від загального зберігання.
  7. Знищувати уражені рослини.
  8. Контролювати ріст небажаної рослинності за допомогою гербіцидів, а також чисельність шкідливих комах за допомогою інсектицидів.

No comments.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>