+38 (044) 251 4583, +38 (044) 251 4504

Інсектициди для соняшнику

Головна » Інсектициди для соняшнику
Інсектициди для соняшнику

Інсектициди для соняшнику

Соняшник – культура для нашої держави стратегічного значення, адже 90% виробництва олії в Україні припадає саме на соняшник. Для сільгоспвиробників вирощування даної рослини є справою досить рентабельною, проте, для отримання стало високих та якісних урожаїв соняшника, їм доводиться прикладати чимало зусиль. Зокрема, для того, щоб уберегти посіви від шкідливих комах.

Відомо, що соняшник уражають близько 60 видів фітофагів. Серед них найбільш поширеними є багатоїдні жуки. За типом уражень усіх шкідників соняшника поділяють на декілька груп:

  • шкідники сходів (сюди відносять дротяників (личинки коваликів), несправжніх дротяників (личинки чорнишів), степових цвіркунів, довгоносиків, кравчиків, коників шкідливих, личинки підгризаючих совок);
  • шкідники стебел (в дану групу входять соняшниковий вусач, соняшникова шипоноска);
  • шкідники листків (італійський прус, лучний метелик, геліхризова попелиця, павутинний кліщ, полинова і люцернова совка);
  • шкідники кошиків і насіння (міль – соняшникова вогнівка, совка люцернова).

Інсектициди: надаємо вчасну допомогу

Звичайно, існує цілий комплекс господарсько-аграрних заходів, розроблених з метою захисту посівів соняшнику від жуків і їх личинок. Проте, останніми сезонами чисельність шкідників тільки збільшується – це можна пояснити змінами у кліматі України та недотриманням аграріями правил сівозміни та технології вирощування сільськогосподарських культур. З іншого боку, існує і дієвий порятунок – інсектициди.

Вказані хімічні препарати випускаються з різними напрямками дії: так, існують інсектициди профілактичні та ті, що безпосередньо знищують комах. Також не варто забувати і про протруєння насіння перед сівбою за допомогою протруйників, що мають інсектицидні властивості.

Технологія захисту посівів соняшнику

Включає у себе наступні пункти:

  1. Дотримання сівозміни. Рекомендують повертати соняшник на попереднє місце не раніше, ніж через 8-10 років. Найкращі попередники – колосові зернові, кукурудза, просапні культури. Після гороху, ріпаку та сої повертати посіви соняшнику можна через 2 роки.
  2. Внесення мінеральних добрив: застосовують КАС, сульфат амонію та інші рідкі азотні добрива.
  3. Оптимальні строки проведення сівби – температура ґрунту має становити 12-14°С.
  4. Своєчасне збирання урожаю. Після чого — обов’язкове збирання рослинних решток та падалиці.

No comments.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>