+38 (044) 251 4583, +38 (044) 251 4504

Протруйники для насіння сої

Головна » Протруйники для насіння сої
Протруйники для насіння сої

Протруйники для насіння сої

З кожним роком вирощування сої в нашій державі набуває все більших масштабів. Дана ситуація пояснюється тим, що збільшується число споживачів цієї цінної технічної та харчової культури. До того ж, насіння нашої сої купують як на внутрішньому ринку, так і закордоном. Щоб виростити гарний урожай сої та з успіхом його реалізувати, необхідно знати про всі особливості даної культури. Крім того, необхідно захищати посіви від всіх небезпечних чинників, які можуть негативно вплинути на розвиток рослин. І найперше, на що варто звернути увагу, — це протруєння посівного матеріалу.

Протруйники: навіщо використовувати?

Те, що насіння будь-якої культури у 95% є носієм різноманітних захворювань, вірусних та грибкових, — це факт, доведений давно. При чому, патоген може міститись як зовні на насінні, так і всередині нього. І коли таким насінням засіяти підготовлені площі, то логічно, що і майбутня рослина буде зараженою. А це не найкращим чином вплине на її сходження, ріст та урожайність. Саме тому рекомендовано використовувати протруйники насіння – хімічні препарати, що мають фунгіцидні властивості та допомагають поліпшити енергію проростання культури, її схожість, зменшуючи при цьому ймовірність виникнення гнилей, фузаріозних плямистостей тощо.

Найчастіше насіння сої містить патогени таких грибів як Aspergillus, Penicillium, Rhizopus та інших видів пліснявіння, які викликають гнилі. Крім того, на полях сої через заражене насіння можуть з’явитись такі захворювання як борошниста роса, антракноз, пурпурова плямистість насіння, стеблова гниль.

Протруєння посадкового  матеріалу здатне вирішити до 80% проблем. Спеціалістами підраховано, що серед усіх господарсько-агрономічних заходів, спрямованих на отримання високих урожаїв сої, придбання та використання протруйників є найбільш вдалим та необхідним рішенням.

З іншого боку, є декілька факторів, здатних вплинути на ефективність протруєння насіння сої. Так, наприклад, якщо схожість посівів низька через механічне пошкодження насіння, то обробка протруйниками навряд чи допоможе. Також не варто забувати і про вплив зовнішніх чинників.

Від чого залежить ефективність протруєння насіння сої?

  1. Від якості посівного матеріалу. Звичайно, протруйники використовуються для підвищення якості насіння, проте значення також має і їх розмір, і відсутність пошкоджень тощо.
  2. Від кліматично-погодних умов в період посіву сої та проростання перших паростків.
  3. Від глибини посіву. Якщо насіння посаджено на більшу, ніж потрібно, глибину, то вплив на нього шкідливих організмів посилюється.
  4. Від вологості ґрунту.
  5. Від попередників у сівозміні.

No comments.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>