+38 (044) 251 4583, +38 (044) 251 4504

Шкодочинність хлібних жуків. БІ-58

Головна » Шкодочинність хлібних жуків. БІ-58
Шкодочинність хлібних жуків. БІ-58

Шкодочинність хлібних жуків. БІ-58

Хлібний жук – красномовна назва для комахи, чи не так? І не просто комахи, а шкідника, який завдає чималої шкоди посівам колосових зернових культур. Практично у кожному регіоні нашої країни зустрічається хлібний жук. Він представлений декількома різновидами: кузьками, хрестоносцями та красунами. Всі вони зовні дещо відрізняються одне від одного, але і спільного мають багато, особливо що стосується їхньої шкодочинності.

Від того, які агрономічно-господарські заходи захисту посівів пшениці та інших колосових заплановані аграріями, напряму залежить результат – висока урожайність культур. І якщо вчасно не звернути увагу на декількох жуків, що знаходяться на колосках, то в кінці сезону можна сильно пошкодувати про свою бездіяльність. Звичайно, на сьогоднішній день найбільш ефективним способом боротьби із усіма шкідниками і, зокрема, із хлібними жуками являється застосування інсектицидів – хімічних препаратів, розроблених спеціально для знищення комах у посівах сільськогосподарських культур.

БІ-58: обираємо надійність

Даний інсектицид – не новинка агрохімічного ринку, проте, він володіє чудовою репутацією надійного та ефективного засобу, який допомагає аграріям позбутись багатьох видів шкідників у посівах зернових та цукрових буряків. БІ-58 захистить від хлібних жуків, п’явиць, попелиць, трипсів, блішок, цикадок, щитоноски. Окрім того, має і акарицидні властивостями (тобто ефективний проти деяких видів кліщів).

БІ-58 також характеризується досить тривалим терміном захисту – після його застосування не потрібно хвилюватись за посіви до одного місяця. Варто відзначити, що у даного препарату відсутня фітотоксичність, а ще він цілком безпечний для екосистеми. БІ-58 має український аналог – інсектицид Грінфорт ДМ 400, який вирізняється своєю економічністю та високою якістю.

Яку шкоду може завдавати хлібний жук?

Спеціалістами протягом багатьох років проводились польові дослідження відносно «діяльності» хлібних жуків, результати яких вражають своєю масштабністю. Отже:

  1. Визначено, що наявність хоча б одного жука на полі – це вже мінус 8-10 здорових колосків.
  2. Дані шкідники виїдають внутрішню частину зерна, після чого воно вже є непридатним для споживання ні у якості майбутнього борошна, ні у якості корму для тварин.
  3. Коли зерно достигле, то жуки його не пошкоджують, а виштовхують із колоса, чим теж завдають економічних збитків.
  4. Підраховано, що за умови чисельності хлібних жуків близько 10 на 1квадратному метрі посівів колосових зернових (при густоті до 250 рослин), втрати урожаю будуть сягати 50%. У разі невчасного збирання урожаю така цифра збільшується до 70-80%.

 

 

No comments.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>